JAK SI MŮŽETE POMOCI SAMI?

Existuje velmi jednoduchá metoda, díky které si můžete jakýkoli pocit či emoci zpracovat a najít v ní poselství... Jednoduchá proto, že si můžeme pomoci sami a velmi rychle.

Jako děti jsme věděli, co cítíme a proč, co potřebujeme... A dospělí nám většinou říkali, že tohle nepotřebuješ, nevztekej se, nemáš proč být smutný... Vnucovali nám svůj pohled. My jsme to v sobě tak potlačili, že už ani nevíme, co cítíme. Přitom za každým pocitem je skrytá nenaplněná potřeba. Když si projdeme touhle jednoduchou cestou, pojmenujeme svoje pocity, tak objevíme dary, které byly za nimi ukryty a potřeby, které mají být naplněny, většinou zevnitř.

Nemoc je vlastně nevyjádřený pocit, emoce a nenaplněná potřeba. Člověk vytvoří nemoc, protože nemůže, nechce nebo neumí otevřeně vyjadřovat, co cítí. Bojí se nebo se stydí. Místo toho, aby pravdivě vyjádřil sobě i druhým, co skutečně cítí a potřebuje, vyjádří to dovnitř, skrze nemoc, která je voláním po vyslyšení.

Můžete to dělat sami se sebou, kdy se ptáte nahlas nebo v duchu sami sebe a píšete si nebo říkáte odpovědi. Konečně slyšíte a vnímáte sami sebe.

Zeptejte se sami sebe:

Jak se cítíš,...? Oslovte se jménem

Odpovězte si...

Takto se zeptejte 3 x za sebou...

A poté zase 3 x za sebou:

Co potřebuješ,...? Oslovte se jménem...

Odpovězte si...

Můžete to vnímat pocity, emocemi, myšlenkami...

Někdy je to také ve vrstvách, kdy je potřeba udělat třeba i dvě či více "koleček".

Pokud k sobě budete pravdiví uleví se vám.

Je to i takový akt sebelásky. Každý den si najít čas opravdu být sama se sebou a dát si pozornost, jak se cítím v životě, situacích a vztazích a co doopravdy potřebuji. Pravdivě.

© 2016 - 2024, Příběhy emocí. 

Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!