Cesta muže

15.09.2019

Před rokem jsem začala pracovat se starším mužem. 

Vyhledal mě kvůli vyhřezlé plotýnce a hrozící operaci. Krok za krokem se začal odkrývat jeho život. Plotýnky měl kvůli své rekci na nevěru manželky, která ho hluboce zasáhla, ale nedokázal ji zpracovat a jako by ani nic udělat. Zůstal ve vztahu a nijak se k tomu nepostavil. Měl také problémy s nohama, bércové vředy a ty byly také jako by obrazem neradosti v partnerském vztahu. Po půl roce měl jít na operaci zad a v nemocnici vyšel rentgen tak, že na ni nemusel jít. Tvrdili mu, že museli zaměnit snímky. 

Muž si mezi tím začal čím dál více uvědomovat svůj vztah a další vrstvy nás vedly do jeho dětství a vztahu s mámou. I když na začátku tvrdil, jak bylo dětství idylické, postupně se odkryly programy, které žije dodnes ve svém vztahu. Jeho máma, tak jako dnes i jeho žena, ho neustále kontrolovaly a jako by měly absolutní moc nad jeho životem. Rozhodovaly, co bude a co nebude dělat, jak bude trávit čas... Až postupně zjistil, že nemá žádnou radost ze života ani moc nad svým životem, kterou odevzdal za cenu klidu a nekonfliktů, i když jen relativně, protože ho žena peskuje a kontroluje jako malého kluka. 

Začíná si uvědomovat, jak se nechává převálcovávat a že takovýto život nechce mít. Zatím přes všechno, co si uvědomil zůstává a i když uvnitř to bouří, nemá sílu se za sebe postavit navenek. 

Je na pomyslné křižovatce, kdy si může zvolit zůstat v tom, co je, protože to je důvěrně známé a i když to je k nežití, je to jistota... Nebo se za sebe postaví i za cenu životních změn, ale bude mít možnost žít sebe a najít radost. Nemoci těla, které volaly po uzdravení , pokud se rozhodne zůstat, se vrátí, protože to je jako by ventilace vnitřního stavu. A budou se ho jako by znovu a znovu dotazovat, jak nakládá se svým drahocenným životem. 

Nevím, kterou cestou se vydá, ale vždycky máme volbu. Je to jen náš život. Krásně o tomto mluví . Samandra ve videu Iluze vs. Intuice


© 2016 - 2024, Příběhy emocí. 

Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!