Chlapec má tiky

11.06.2021

Chlapec trpí na tiky na různých částech těla. 

Vyšlo mi to z jeho 5 let k mámě.

Nebojoval za sebe. Nebyl si ještě vědomý sám sebe. Své síly a schopnosti ustát si svou identitu. Neklid, nervozita. Přecitlivělost smyslů. Velká vzrušivost nervů. Příliš aktivní mysl. Vyčerpání. Jako by zatrpkl. Jako by se k sobě přestal hlásit a nepustil se do svého srdce. Smutek, lítost, nedostatek emocionální vřelosti. Neprojevoval své city. Zatvrzelost, zatrpklost, rezervovanost. Pocit ublížení. Apatie, nedostatek vitality. Slabá reaktivita. Cítil se zraněný, že si nechal ubližovat a že nebyl schopný se obhájit. Podřídil se. Jevila ses mu důležitější než on. Přílišná úcta k tobě. Cítil se ponížený. Tendence kritizovat, moralizovat. Povýšil se. Chtěl vypadl lepší. Příkladný. Lhal a snažil se vytvořit představu své velikosti. Problém s přijetím sebe, jaký byl. Zatvrzelost, rigida mysli. Potřeboval být pozorný k sobě, ale cítil se podvedený. Zklamaný láskou. Silné emoce vedly k nedůvěře v sebe, žárlivosti, podezíravosti. Neustále tě urputně sledoval. Stal se pozorný k tobě.

Jako by se snažil být pro ni jiný, lepší než byl. Jako by měl pocit, že má být někým jiným. Jako by odešel od sebe a snažil se být tu pro ni. Jako by se od sebe odřízl. Od cítění sebe a snažil se být takový, jakým jho chtěla mít.
Jako by tu pozornost, kterou potřeboval pro sebe vytočil ven na ni a chtěl být podle ní. Snažil se jí ukázat, že je lepší, než doopravdy je.

Jako by se před tebou nedokázal obhájit, ustát si sám sebe. Jako by se tím cítil ponížený, pocit, že zklamal a snažil se být lepší.

Jako by lhal o tom kdo je. Jako by se místo na sebe vytočil na ni a tu pozornost, kterou potřeboval sám pro sebe, aby si byl vědomý sám sebe, dával jí a vytvářel jen iluze o sobě.

Jako by byl vědomím u ní ale ne v sobě. Jako by mu to sebe-vědomí chybělo. Jako by nějak žil pro ni, ale nebyl u sebe.

U toho co on doopravdy cítil a potřeboval. U svojí vůle. Jako by se odpojil od svých citů, těla a zůstával v iluzi o tom, kdo je. 

Jako by měl pocit, že ho někam tlačí a pod tím tlakem se snažil vytvořit pro ni iluzi o tom, kdo je. Jako by zapřel sám sebe a snažil se pro ni být někdo jiný. Být podle jejich představ. Jako by jeho tělo a mysl vytvářely představu o tom, kým by měl ni být.

Jako by na nějaké úrovni to žila i jeho máma. Jako by on jí nastavoval zrcadlo toho, jak je ona plná představ a očekávání toho, jaká by měla být, pro druhé, podle nich, norem společnosti a morálky, ale úplně se odřízla od svých citů a potřeb. 

Kdo doopravdy je a co doopravdy potřebuje. Co by dělala, jak by žila, kým by byla kdyby se nebála? Potřebuje si dovolit být sama sebou. Dovolit si následovat sebe, své city a potřeby. Navzdory všem. Když to udělá pro sebe, tak to tím ukáže a dovolí i synovi. 

Je potřeba na sebe přestat tlačit. Vrátit svou pozornost tam, kam patří, sami k sobě. Jsme dokonalí ve své jedinečnosti. Ne podle ostatních.

Máma  si to plně uvědomila a syn dostane i homepopatika.

© 2016 - 2024, Příběhy emocí. 

Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!