Muž a vztah s otcem

20.11.2018

Muž opakovaně cítí ve vztazích se ženami více, než ony a nakonec je sám. Tak moc chce mít vztah, že ten tlak spíše ženy odpuzuje... 

Vyšlo mi, že v 8 letech mu chyběl táta. Potřeboval ho. Cítil se zmatený, jako by jen využívaný. Nemilovaný jím. Snažil se ho získat, zaujmout. Jako by se mu nedostávalo životních zkušeností, které potřeboval, pomocí kterých by se učil. Snažil se to přijmout, být vyrovnaný i bez toho, ale nepřijal to, neodpustil mu to.

Po asi 3 měsících mě muž oslovil, že jeho tátovi zjistili artrózu pravého kyčle 2. stupně. Nikdy s tím neměl předtím problém a najednou skoro nemůže chodit.

Vyšlo mi to z jeho dětství... I on se cítil se přemožený na všech úrovních. Cítil úzkost. Musel se podřizovat jeho vůli. Nemohl projevit svou osobnost. Jako by neměl právo být sám sebou. Cítil se jím odmítnutý. Ustupoval. Cítil k němu nedůvěru. Pocit vyčlenění. Přetěžovalo ho to. Potřeboval, ale postrádal v něm oporu. Nechal sebou manipulovat, z pocitu povinnosti. Snažil se přizpůsobit tomu, aby přežil. Ale uvnitř se zlobil.

Léčí se mužská linie. Syn mohl uvidět, že táta nemohl jinak, protože sám vztah s otcem neměl. Může mu odpustit. Může to být uzdraveno a v další generaci může být tím tátou, jakého si přál pro sebe.  

© 2016 - 2024, Příběhy emocí. 

Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!